Teslimat Hakkında

500 TL ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo ile gönderim yapılır. Sipariş toplamınız 500 TL altında ise standart 39 TL kargo ücreti tahsil edilir.

Ürünleriniz özel bir talebiniz olmadığı sürece 1-3 iş günü içersinde Yurtiçi Kargo veya Aras Kargoya teslim edililir. Şayet siparişinizde 7 adetin üzerinde ürün var ise teslim süresi 1-5 güne kadar uzayabilir. Genel olarak ürünlerinizi 2 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz.

Gönderim için farklı kargo firması talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumdan kaynaklı kargonuz tercih ettiğiniz firma ile karşı ödemeli olarak gönderilir. Ücretlerde meydana gelecek farklardan alıcı sorumlu olur.

Ürünlerinizi teslim alırken mümkün olduğunca kargo temsilcisinin yanında açarak durumlarını kontrol edin. Kargo paketinde veya ürünlerde herhangi bir zarar görme durumu var ise tutanak tutun. Bize bu tutanağı ulaştırmanızın ardından talebiniz doğrultusunda ücret iadesi veya yeni ürün gönderimi yapılır.

Ödeme Tercihleri Konusunda

1- Kredi veya nakit ödeme: Kredi kartını tercih ediyorsanız 12 aya kadar taksit olanağı ile ödeme yapabilirsiniz. Taksit sayısı çerçevesinde ödeme aracı kurumumuz çeşitli vade farkları uygulamaktadır.

2- Havale ile ödeme: Firmamıza ait hesap numaralarına siparişin tutarı kadar havale yapabilirsiniz. Havale sürecinde sipariş numaranızı açıklamaya eklemenizi önemle öneririz.

Kapıda ödeme ile ürün gönderimi yapmıyoruz. Postercim.net’te her poster baskı sipariş üzerine yapılır. Ürünlerimizde veya teslimat sürecinde herhangi bir sorun olmamasına rağmen çeşitli gerekçelerle veya gerekçesizce kargoların teslim alınmadığı durumlar ortaya çıkıyor. Bu durumlardan kendimizi korumak amacıyla kapıda ödeme ile gönderim yapmıyoruz.

Bu noktada yaşanabilecek güven sorunlarını esnek iade koşullarımız ile gideriyoruz.

Paytr bir ödeme aracı kurumudur ve BBDK onayı ile faaliyet yürütmektedir. Ödeme aracı kurumumuz hakkında bilgi almak için https://www.paytr.com/hakkimizda linkine tıklayabilirsiniz.

Ödeme süreçlerinde en sık karşılaştığımız sorun 3d ödeme sisteminde meydana gelen hatalardır. Genellikle ödeme yapılan karta bağlı olan telefon numarasına şifre ulaşmamakta veya ulaşsa dahi bu şifre gerekli olana girilmemekte.

Bu durum dışında yaşanan bir hata durumu söz konusu ise bize satis@postercim.net adresine mail ile ulaşabilirsiniz. Daha hızlı cevap almak için açıksa canlı destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ürünler ve Postercim Hakkında

Postercim.net, 2012 yılından bu zamana online poster satışı yapan Türkiye’nin en köklü poster satış sitesidir. Wallart Dizayn bünyesinde hizmet vermektedir.

Postercim.net üç farklı ürün baskı seçeneği sunmakta. Kuşe kağıt, HP fotoğraf kağıdı ve kanvas tablo baskı. İhtiyaçlarınız doğrultusunda tercihte bulunabilirsiniz.

1- Kuşe Kağıda Baskı: Kuşe kağıda 28×40 cm, 33×48 cm ve 48×68 cm ölçülerinde baskı siparişi verebilirsiniz. Kuşe kağıt metre karede 135 gr ağırlığa sahiptir. Kıyaslamanız açısından standart A4 kağıtlar 80 gr ağırlıktadır.

2- Fotoğraf Kağıdına Baskı: Fotoğraf kağıdında 28×40 cm, 35×50 cm , 40×60 cm, 60×90 cm ve 70×100 cm ölçülerinde sipariş verebilirsiniz. Fotoğraf kağıdı metre karede 235 gr ağırlığa sahiptir. Kıyaslamanız açısından standart A4 kağıtlar 80 gr ağırlıktadır.

3- Kanvas Tablo Baskı: Kanvas tablo baskılarınız 28×40 cm, 35×50 cm , 40×60 cm, 60×90 cm ve 70×100 cm ölçü seçenekleriniz vardır. Siparişleriniz standart olarak 3 cm yan kalınlığa sahip ahşap şaseler gerilir. Kanvas bezimizin metre kare ağırlığı 235 gr’dır.

Baskı Kalitesi Hakkında Bilgiler

Postercim.net, tamamen fotoğraf ve poster baskı amacıyla üretilmiş Hp marka dijital baskı makineleri kullanır. Dijital baskı sektöründe üç çeşit baskı teknolojisi vardır.

1- İç Mekan Baskı

2- İç-Dış Mekan Baskı

3- Dış Mekan Baskı

Postercim.net, bu baskı türlerinden İç Mekan Baskı teknolojisini kullanmaktadır. Bunun avantajı yüksek kaliteli baskılar ve insan sağlığına dost (solventsiz ve kokusuz) ürünler ortaya çıkmasıdır.

Elbette. Postercim.net sitesine kendi elinizde bulunan görselleri farklı ebat seçeneklerinde yükleyerek siparişinizi verebilirsiniz. Aynı şekilde 3 farklı baskı ebadı seçeceğiniz mevcuttur.

Öncelikle en kritik nokta yüklediğiniz görsellerin piksel cinsinden değerlerine dikkat etmelisiniz. Çok düşük çözünürlülüğe sahip görselleri yüklemenizi tavsiye etmiyoruz. Fakat içiniz rahat olsun. Yüklediğiniz görselde yüksek bir baskı kalitesi sorunu olduğuna kanaat getirirsek size mail veya telefon aracılığı ile ulaşarak gerekli bilgilendirmeyi yapar ve soruna çözüm bulmaya çalışırız. Bir çözüm bulunamaması durumunda ücret iadesi gerçekleştiririz.

Ürün İade veya Değişim Talebi

Her poster talebiniz üzerine baskıya alınır. Yani baskılar size özeldir. İade talep edebileceğiniz durumlar;

  • Baskı kalitesi düşüklüğü
  • Ürünlerde taşıma sürecinde meydana gelen deformasyonlar
  • Baskı hataları (hatalı ebatta baskı, hatalı model baskı vb )

Postercim.Net iade süreçlerinde müşterilerini mağdur etmez. Karşılıklı güven çerçevesinde müşteri lehine çözümler sunarız.

İade talebiniz onaylandığı durumda bütün kargo masrafları Postercim.net‘e aittir.